جلسه هم اندیشی بانوان شهرستان سرباز برگزار شد

جلسه هم اندیشی بانوان شهرستان سرباز  برگزار شد

همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر روز پنجشنبه مورخ ۹۹/۱۱/۱۶ جلسه هم اندیشی بانوان شهرستان سرباز به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا  به ریاست جناب آقای دانش فرماندار محترم شهرستان با حضور سرکار خانم امیریان بخشدار مرکزی،خانم بزرگزاده سرپرست مرکز بهداشت و جمعی از بانوان شهرستان سرباز در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
🔹 جناب آقای دانش فرماندار محترم شهرستان سرباز ضمن تبریک چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)  افزودند:
بانوان گرامی اولین چیزی که ما باید در جامعه کنونی قبول بکنیم چه در سطح استانی و چه در سطح ملی، خود باوری هست، اگر توانستید خودتان را باور کنید بعنوان نیمی از جمعیت فعال جامعه،می توانید جریان ساز باشید،  میتوانید تصمیم ساز باشید ومی توانید حرفی برای گفتن در جامعه داشته باشید.
🔹 ایشان  خاطرنشان کردند:نقش زن در سلامت روحی و روانی جامعه نقش بسزایی دارد، نقش زن نه تنها حضور هست، بلکه اثر گذاری و اثر بخشی در جامعه خواهد داشت.
🔹وی تصریح کرد: ارتقای حضور زنان در فعالیت های اجتماعی،اقتصادی، برنامه ریزی جهت گسترش مشارکت بانوان بویژه در فعالیت های اقتصادی شرط لازم برای توسعه پایدار هست ما از توسعه حرف میزنیم، ما میخواهیم توسعه گر باشیم و به معنای واقعی توسعه پیدا کنیم.
🔹وی تاکید کرد، در نواحی روستایی که زنان از دیر باز به طور سنتی در کارهای اقتصادی خانواده مشارکت داشته‌اند، مهارت هایی که بانوان روستایی ما دارند از جمله صنایع دستی و سوزن دوزی این مهارت ها میتوانند بعنوان یک برند باعث توانمند سازی زنان روستایی ما بشوند، امروز اگر زنان آشنا هستند به فناوری، ict چه نقشی را در جامعه ایفا میکنند،بین فناوری و تغییر نگرش زنان رابطه معنا داری وجود دارد و در همین حوزه اشتغال زایی را ایجاد بکند.
🔹 فرماندار سرباز افزود،
اگر   زن  و یک بانو را بعنوان یک سرمایه اجتماعی ببینیم اونوقت ما میتوانیم توسعه پیدا بکنیم این تغییر نگرش باید در افکار بوجود بیاید.
🔹 جناب آقای دانش در پایان خطاب به مشاوران بانوان بخشداری ها افزود یک تحلیل کلی از بانوان در حوزه خود داشته باشند و استعدادهای مختلف طیف بانوان را شناسایی نمایند و همچنین آنها جهت شرکت در انتخابات و کاندیداتوری بعنوان شوراهای محلی تشویق نمود.
🔸سرکارخانم امیریان بخشدار مرکزی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و میلاد حضرت فاطمه و روز زن به بانوان افزود: یکی از مولفه های اصلی توسعه، حضور فعال زنان در تمامی عرصه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.
🔸وی تصریح کرد: فراهم کردن شرایط و زیرساخت های این حضور از شعارهای اصلی دولت تدبیر و امید است و در طول ۵ سال گذشته نیز نسبتا" خوب در این مسیر حرکت کرده است. هرچند هنوز فاصله زیادی با حد مطلوب و ایده آل وجود دارد.
🔸امیریان در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به توانمندی های زنان در عرصه های مختلف اظهار داشت: زنان توانسته اند شایستگی های خود را در تمام زمینه ها به اثبات برسانند و اکنون نوبت سیاستگذاران است که این توانایی ها و قابلیت ها را به رسمیت بشناسند.
🔸بخشدار مرکزی در ادامه با اشاره به بحث طلاق به عنوان یکی از آسیب های مهم اجتماعی گفت: امروزه موضوع طلاق یکی از معضلات بسیار مهم اجتماعی است و با توجه به بافت و ساخت اجتماعی ایران، زنان بسیار بیشتر از مردان از این مسئله آسیب می بینند.
🔸وی اظهار داشت: دلایل بسیاری در خصوص افزایش آمار طلاق مطرح شده است و بسیاری دلیل اصلی آن را فقر و مسائل معیشتی می دانند. اما با توجه به این که بیشترین آمار طلاق در ایران مربوط به شمال شهر تهران و طبقه متمول است، باید دلیل را در موضوعات دیگری جست و جو کرد.
🔸ایشان فرآیند گذار ایران از یک جامعه سنتی به جامعه مدرن و مشکلات ناشی از آن را دلیل اصلی رشد طلاق در کشور دانست و افزود: با در نظر گرفتن رشد سریع فضای مجازی و گسترش فضای تبادل اطلاعات، این گذار بسیار سریع و البته ناقص صورت می گیرد و ریشه بسیاری از مشکلات اجتماعی نیز همین است.
🔸وی در پایان با تاکید بر ضرورت به رسمیت شناخته شدن دنیای جدید و ابزارهای آن از جمله فضای مجازی گفت: با این حال، نباید از نقش خانواده ها و خصوصا مادران در انتقال جامعه پذیری به فرزندان و آموزش آنان غافل شد و باید آن را تقویت کرد.
🔸 همچنین بانوان و مشاور بانوان بخشداری ها در این جلسه به ایراد سخن پرداختند و دغدغه های خویش را بیان کردند.
❇️در پایان  از بانوان نمونه ادارات تقدیر به عمل آمد.

۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۲۴
تاریخ ویرایش خبر : ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۲۴