حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در شهرستان سرباز

حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان  در شهرستان سرباز

روز سه شنبه مورخ ۹۹/۱۰/۲   جناب آقای شهرکی رئیس محترم  سازمان صمت استان سیستان وبلوچستان به همراه هیئتی با حضور در شهرستان سرباز  با جناب آقای فرامرز دانش  فرماندار شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری دیدار و گفت‌و‌گو کردند.
🔹جناب آقای دانش فرماندار شهرستان سرباز ضمن عرض خیر مقدم و تبریک هفته پرستار، از حضور رئیس سازمان صمت استان  در این شهرستان تقدیر و تشکر نمودند و افزودند، حضور مسئولان استانی به شهرستان، منشأ خیر و برکت است،قطعا در شهرستان سرباز   بازاریان و اصناف می توانند در بهبود وضعیت اقتصادی دولت را یاری نمایند.
🔹فرماندار سرباز در این جلسه ضمن قدردانی از صبوری کسبه محترم در مراحل اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: امروز و در این دوران که جنگ اقتصادی و مقابله با شیوع کرونا ویروس را شاهد هستیم توانسته ایم در سایه تلاش و همدلی و همراهی مردم شریف و اصناف بزرگوار ، گردنه های سخت را بگذرانیم. این مقطع، مقطع سختی است و باید برنامه ریزی ها را به گونه ای انجام دهیم که مشکلات اقتصادی ضربات کمتری را به معیشت مردم وارد کند.
🔹وی رمز پیشبرد اقتصادی مطلوب شهرستان را تعامل و همفکری  اداره صمت و اصناف دانست و تاکید نمود : اداره صمت شهرستان نیز  با نظارت دقیقتر بر عملکرد اصناف به رونق کسب و کار و اقتصاد کمک نماید و ما نیز در جهت روانسازی قوانین و مقررات از هیچ گونه تلاشی در جهت ایجاد اثرات مثبت اقتصادی در شهرستان دریغ نمی نمائیم.
🔹 آقای دانش گفت نبود اداره تعزیرات حکومتی باعث سوء استفاده برخی کسبه  شامل  گران‌فروشی، کم فروشی و..شده است.
🔹 وی اظهار داشت، شهرستان سرباز که ۹۸درصد جمعیت آن در روستا زندگی می کنند، روستایی ترین شهرستان استان  محسوب می‌شود، باید مسئولان جهت رفع مشکلات مردم روستایی، نگاه ویژه ای  به این شهرستان داشته باشند می‌طلبد    کالاهای اساسی تنظیم بازار  از جمله روغن، برنج و شکر را بیش از سهمیه سرانه به شهرستان سرباز اختصاص داده تا حداقل گام کوچکی جهت رفاه و دلگرمی روستاییان برداشته شود.
🔹 سایر مطالبات فرماندار از جمله،استقرار اداره تعزیرات حکومتی در شهرستان، تکمیل چارت سازمانی  اداره صمت شهرستان، شناسایی معادن شهرستان، ایجاد ناحیه صنعتی شهرستان، ایجاد تأسیسات گازی در مراکز بخش ها و.... بودند.
🔸در ادامه جناب آقای داود شهرکی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان ضمن عرض سلام و خدا قوت به حاضرین جلسه افزودند : از برنامه های سازمان صمت استان  در سطح شهرستان سرباز ساماندهی صنوف ، ایجاد اتحادیه های صنفی و تشکیل اتاق اصناف می باشد.
🔸 جناب آقای شهرکی عنوان کردند: شهرستان سرباز  از جمله شهرستان های تازه تأسیس البته با قدمتی به بلندای تاریخ می باشد تنها دلیل حضور من در این شهرستان، پیگیری های مصرانه و مکرر  جناب آقای دانش فرماندار محترم شهرستان بوده، ان شاءالله با همکاری و تعامل ایشان  بتوانیم  مشکلات مربوطه را مرتفع و در جهت پیشبرد اهداف اقتصادی آن گام برداریم.
🔸 داود شهرکی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اظهار داشت : اولویت کاری ما در سطح شهرستان سرباز ساماندهی اصناف و تشکیل اتحادیه های صنفی می باشد .
وی ادامه داد : با تشکیل اتحادیه های صنفی در این شهرستان اتاق اصناف شهرستان تاسیس خواهد شد که با این اتفاق مشکلات اصناف شهرستان رفع می گردد .
🔸شهرکی افزود :با پیگیری های که از طریق مسئولین مرتبط صورت پذیرفت ، سهیمه آرد استان افزایش پیدا نمود که برای استان به طور کامل جذب و در سطح استان در حال توزیع می باشد .
🔸این مقام مسئول بیان داشت ؛ تأمین و توزیع کالاهای اساسی در شهرستانهای استان و براساس سرانه جمعیتی شهرستانها در حال انجام است .
🔸رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گفت : با توجه به شرایط شهرستان سرباز به دنبال تخصیص سهیمه جدید روغن ، برنج و شکر  تنظیم بازار و قیمت یارانه ای هستیم .
🔸گفتنی است : در این جلسه موضوعاتی از جمله بررسی توسعه معدن و صنعت ،  رفع مشکل سوخت ماشینهای سنگین ، ساماندهی صنوف  و ...با حضور دانش فرماندار شهرستان ، بخشداران ، رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت استان، رئیس اداره طرح ها و برنامه ریزی سازمان صمت استان ، رئیس اداره بازرگانی داخلی سازمان صمت استان و مسئول نمایندگی صمت شهرستان سرباز و سایر اعضا، مورد بررسی قرار گرفت
❇️ جلسه پس از بحث و تبادل نظر اعضای جلسه  برای  رفع مشکلات شهرستان در حوزه مربوطه  با تنظیم مصوبات  به پایان رسید.
🇮🇷🔹🇮🇷🔹🇮🇷🔹🇮🇷🔹🇮🇷

۴ دی ۱۳۹۹ ۱۸:۳۱
تاریخ ویرایش خبر : ۴ دی ۱۳۹۹ ۱۸:۳۱