جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا در شهرستان سرباز برگزار شد.

جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا در شهرستان سرباز برگزار شد.

جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری ومبارزه با بیماری کرونا شهرستان روز دوشنبه مورخ ۹۹/۸/۱۲ به ریاست سرکار خانم امیریان بخشدار مرکزی شهرستان سرباز و با حضور اربابی بخشدار مینان، بزرگزاده سرپرست مرکز بهداشت و سایر اعضای کارگروه؛ با دستور کار بررسی و چگونگی رعایت دستورالعمل های بهداشتی مدارس، در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
 🔹 سرکار خانم امیریان بخشدار مرکزی شهرستان سرباز ضمن تبریک هفته وحدت و گرامیداشت ۱۳ آبان افزودند مدارس دارای وضعیت هشدار مورد بررسی و ارزیابی و در صورت وجود موارد مشکوک یا قطعی تعطیل  شوند.
🔹 بخشدار مرکزی با اشاره به شروع موج چهارم  کرونا  به تفاوت  از حیث شیوع ویروس کرونا نسبت به فصول گذشته اظهار داشت لازمه شرایط  پیچیده و غیر عادی جاری ایجاد تعادل منطقی بین  تضمین سلامت و تداوم امکان تحصیلی جامعه پرشمار دانش آموزی است.
🔹وی گفت موج جدید ویروس کرونا در صورت بازگشت و ایجاد به دلیل شرایط آب و هوایی خاص فصل پاییز می تواند به مراتب جدی تر و پرخطرتر از دوره‌های قبل ظاهر شود.
🔹 بخشدار مرکزی شهرستان همچنین اظهار داشت از حیث گروه در معرض ابتلاء به ویروس کرونا می تواند متفاوت از تجارب قبلی باشد که گروه های سنی نونهالان و نوجوانان و گروه‌های دانش‌آموزی بیشتر مورد هدف و در معرض خطر می باشند.  
🔹 سرکارخانم امیریان در پایان تاکید کردند: انتظار می رود دانشگاه های علوم پزشکی، مرکز بهداشت  باید از طریق ستاد استان مامور به ارزیابی دقیق و مستمر از شرایط جاری  اقدام نمایند و هر هفته یک برآورد واقع‌بینانه از وضعیت پیش رو  شهرستان را به ستاد مبارزه با بیماری کرونا استان ارائه  و پیشنهاد دهند. و  در مناطق محروم دارای جمعیت دانش آموزی بالا در سطح شهرستان بویژه در مناطق روستایی از هم‌اکنون با چشم انداز معین برای متولیان امر  برای مجازی کردن آموزش ها جهت رفع نواقص زیرساختی مأموریتی  تعیین و ابلاغ شود.
🔸 مهندس بزرگزاده سرپرست مرکز بهداشت شهرستان ضمن ارائه ی گزارشی از میزان شیوع و انتشار ویروس کرونا،  وضعیت  رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح مدارس را تشریح و بر رعایت نکات ضروری تاکید کرد.
 🔸سپس  آقای دادکانی رئیس آموزش و پرورش شهرستان با بیان اینکه اجرای دستورالعمل های بهداشتی در سطح مدارس را مرتبا رصد و پیگیری می نماید اظهار داشت مشکل و معضل اصلی آموزش و پرورش کمبود فضا و تاثیر منفی  آن بر کیفیت رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.
🔹 جلسه  پس از تبادل نظر اعضای جلسه و تصویب مصوبات به پایان رسید.

۱۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۸:۰۳
تاریخ ویرایش خبر : ۱۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۸:۰۳